Ремонт даху. Реставрація покрівлі
У деяких випадках навіть професійний монтаж покрівлі будь-якого виду ще не є стовідсотковою гарантією того, що дах зможе якісно захищати будівлю від впливу атмосферних опадів та інших негативних факторів. В результаті виникає потреба у проведенні ремонту покрівлі. Ремонт даху включає в себе різні роботи, спрямований на те, щоб повернути покрівлі робочий стан. Не залежно від виду покрівельного покриття і методу улаштування покрівлі, ремонт даху можна поділити на два основних типи - це капітальний ремонт та поточний ремонт.
Менший обсяг роботи означає поточний ремонт покрівлі. Найчастіше він необхідний для усунення невеликих ушкоджень і дрібних дефектів покрівельного покриття. Наприклад, поточний ремонт найчастіше спрямований на усунення розгерметизації швів. У деяких випадках, під час поточного ремонту проводиться заміна частини покрівельного матеріалу.
У тих випадках, коли потрібна заміна всього або майже всього покриття даху, не обійтися без капітального ремонту, який окрім цих робіт може також включати в себе роботи по зняттю старого покрівельного покриття, ремонту конструкції покрівлі. Під час капітального ремонту може проводитися фарбування нової покрівлі, здійснення теплоізоляції даху.
Якісний ремонт покрівлі, виконаний кваліфікованими фахівцями має важливе значення. Якщо кожен рік своєчасно буде проводитися поточний ремонт покрівлі, це дозволить значно збільшити термін її служби. Крім того, це дає можливість помітно зменшити витрати на опалення будівлі та охолодження повітря його внутрішніх приміщень в літній період. І, звісно, якщо вчасно ремонтувати покрівлю, можна уникнути додаткових і нерідко великих матеріальних витрат, пов'язаних з капітальним ремонтом.
Ремонт водостічних труб і ринв
Особливу увагу, при ремонті покрівлі, приділяється водостічним трубам, вони відводять дощову і талу воду з даху будівлі. Ця функція здійснюється добре, якщо ринви встановлені по краях даху з відповідним ухилом (0,1-0,2%), що забезпечує правильне відведення води через водостічні труби, а самі ринви очищені від піску та інших забруднень, що заважають безперешкодному стоку води. Тому, необхідно хоча б раз на рік перевіряти чистоту ринв і водостічних труб і обищати їх від бруду; поряд з цим необхідно перевіряти стан кріплень водостічних труб і, в разі виявлення їх ржавіння, замінювати їх новими.
З метою перевірки правильності ухилу, ринву заповнюють водою і перевіряють стік води по ринві до водостічних труб. Якщо вода у ринві затримується - це свідчить про вигини (вгору або вниз). Пошкодження виправляють за допомогою дерев'яного бруска та молотка, а в разі вигину ринви вниз поправляють підтримуючий хомут так, щоб усунути застій і забезпечити безперешкодний стік води. Роз'єднання водостічних труб відбувається внаслідок їх зміщення вниз. Тому до труби треба припаяти опорний кронштейн у вигляді трикутного шматка міді, який спирається на вбитий у стіну хомут, і підтримує трубу в належному положенні. Місце роз'єднання, після закріплення труб хомутом, необхідно знову спаяти. Щілини, які виникли в ринві і трубах у процесі ржавіння, слід усунути шляхом промивання гасом пошкоджених місць, очищення країв наждачним папером і пайки за допомогою накладок з міді.
Неправильне положення нижнього кінця водостічної труби відносно землі часто буває причиною намокання прилеглої ділянки стіни. Якщо кінець труби розташований занадто високо над землею або тротуаром, то стікаюча вода забризкує стіну. Тому, щоб уникнути намокання стін, кінець водостічної труби повинен бути розташований не більше 20 см над землею. Під кінцем труби влаштовують бетонний жолобок з ухилом від будівлі.